Close

Пошукова оптимізація зображень на сайті або Images SEO

У цій статті ми поговоримо про 7 кроків SEO оптимізації зображень на Вашому сайті, щоби вони швидко з’являлися у пошуку Googlе та приводили відвідувачів. Як не дивно, спеціалісти не часто підіймають цю тему, роблячи більше акцент на текстовій оптимізації. Однак, дослідження показують, що сайт без оптимізованих зображень втрачає значну частину трафіку. Для 100% ефекту – оптимізація має бути всесторонньою. А тому пропонуємо чек-ліст по Images SEO.

 

1. Пошук якісних, релевантних та унікальних зображень

Саме такими повинні бути зображення, які Ви використовуєте на своєму сайті. Унікальний, авторський матеріал, котрий ще не з’являвся в пошуку – улюбленець будь-якого пошукового бота. Його завдання – знайти у мережі все нове та проіндексувати. Якщо ви “крадете” зображення з інших сайтів, тоді не варто навіть розраховувати на якісь додаткові скілли від пошуковичка. Вихід один: придбайте фотокамеру або купіть смартфон і робіть знімки самотужки. Плюс – використовуйте графічні редактори, наприклад Adobe Photoshop чи Adobe Illustrator. Вони допоможуть обробити ваші зображення (обрізати, кадрувати, стиснути) та брендувати їх (нанесення водяного лого, фірмовий стиль і т.д.).

 

Підбірка корисних сервісів:

 

  1. TineYe – він допомагає перевірити будь-який графічний контент на унікальність;
  2. FreePic – сток безкоштовної векторної графіки;
  3. Pixabay – сток безкоштовної растрової графіки;
  4.  

На сам кінець, поділимося лайфхаком – як з допомогою Google Images шукати картинки з безкоштовною ліцензією та вільним правом на редагування і застосування.

 

Перейдіть за посиланням. Введіть ключове слово та натисніть Enter. Тепер під строкою пошуку знайдіть вкладку “Інструменти”, тисніть по ній – відкриються додаткові опції пошуку. Обираємо “Права на використування”, задаємо потрібний фільтр, наприклад “З правами на використання та редагування у некомерційних цілях” – все. У результатах одразу з’являться усі зображення тільки з правом редагувати та застосовувати в не комерційних цілях:
 
 

2. Оптимізація розмірів та ваги файла зображення

Подбайте про те, щоби ваші зображення мали оптимальні розміри і не перевищували більше 1-2 Мб. Зображення на веб-сторінці дуже сильно впливають на швидкість завантаження сайту. Особливо, це стає помітним на мобільних пристроях, які не взмозі швидко обробити та масштабувати величезні зображення. Тому, відразу адаптуйте свою графіку. Це можна зробити у Photoshop’i при експорті для вебу (Ctrl+Alt+Shift+S):

 

Для більшості зображень достатньо виставити рівень компресії High та 75% якості. Не забудьте також включити галочку Optimized (зменшує вагу файлу без втрати якості):

 

Підбірка корисних сервісів:

TinyPNG – онлайн-компресор зображень;

Optimizilla – ще один чудовий онлайн-компресор;

Optipic.io – онлайн-сервіс для віддаленого стиснення зображень на сайтах під управлінням Joomla/Wordpress;

3. Вибір формату зображення

Графічних форматів є чимало, проте вони не є однаковими, кожен з них має свої переваги та недоліки, виконує певну функцію та призначення. Розглянемо найпопулярніші графічні формати:

 

JPEG – один із найпопулярніших цифрових графічних форматів. Має відмінну кольоропередачу, реалістично передає гаму, ідеально підходить для фотографій, портретів, пейзажів і так далі. Однак, має зазвичай, дуже низьку компресію і багато важить. В останній час з’явилося багато його різних версій, наприклад JPEG 2000, який краще компресує файл. Вцілому, даний формат підійде для растрових фотографій; 

PNG – другий за популярністю графічний формат, який використовується в основном для векторної графіки, інфографіки, елементів графічного оформлення, градієнтів, прозорості, тіней – тобто складної графіки, створеної у Photoshop чи Illustrator. Має також декілька версій – PNG24 і PNG8, які відрязняються кількістю кольорів;

GIF – третій за популярністю формат, який застосовується для анімованих зображень. Має всього лиш 256 кольорів; 

SVG – формат векторної графіки, переважно логотипів, значків та іконок веб-інтерфейсу, не втрачає якості при будь-яких роздільних здатностях, зображення можна масштабувати у будь-якому розмірі, редагувати з допомогою CSS та JavaScript;

WebPP – молодий формат, який дедалі частіше з’являється на сайтах. Має відмінну компресію без втрати якості. Переконвертувати в нього зображення можна тут.

BMP – старий формат, розроблений компанією Microsoft спеціально для свого графічного редактора Paint. Не рекомендуємо застосовувати цей формат – по-перше він багато важить, а по-друге має проблеми з якістю.

4. Оптимізація імені файла зображення

Після того як Ви зберегли файл, потрібно оптимізувати його ім’я. Індексуючи зображення, Google звертає увагу на назву файлу. Якщо назва складається просто з символів чи цифр – роботу важко здогадатись про що фото. Тому варто, щоби назва містила фокусне ключове слово, яке відповідає суті зображення. 

 

Фокусне ключове слово – це найпопулярніший пошуковий запит. Підібрати та проаналізувати які запити у мережі найчастіше вводять користувачі допоможе онлайн-сервіс Wordstat:

 

 

5. Перевірка мета-даних файлу зображення

Мало, на жаль, хто знає, що у кожного зображення є вбудовані мета-дані. Вони можуть бути належим чином не заповнені, або містити зайву інформацію. Найчастіше мета-дані генеруються пристроєм, який зробив фото – наприклад, вашим фотоапаратом чи смартфоном. Ці дані називають – EXIFdata. Представник Google заявив, що їх пошуковий алгоритм враховує ці дані, адже вони можуть додатково розповісти про фото та пошуковик зможе краще знайти те, що шукає за запитом користувача.

Переглянути мета-дані зображення досить просто – оберіть потрібний файл зображення та правою кнопкою миші викличте контексте меню, знайдіть пункт “Властивості” – клацніть по ньому і відкриється вікно, у якому знайдемо вкладку “Детальніше”:

 

Тут знаходиться уся інформація про файл  – автор зображення, розміри, дата зйомки, мета-теги та інше. Буде додатковим плюсиком, якщо Ви заповните ці дані актуальною інформацією. 

 

6. Заповнення атрибутів Alt і Title

Це буде Вашим наступним кроком, після того як завантажите файли на сервер. У кожного зображення в інтернеті діють атрибути Alt і Title, які вказуються у HTML-коді до зображення в тегу .

 

Наприклад:

 

<img src="https://мійвебсайт.com/шлях-до-файлу/зображення.jpeg" alt="Опис зображення" title="Заголовок зображення">

 

Alt – це атрибут альтернативного тексту, тобто опису до зображення, він важливий, тому що пояснює пошуковикам про що фото. Теж має містити фокусне ключове слово та бути коротким, більше 160 символів писати не потрібно.

Title – це атрибут текстового заголовку зображення, теж слугує певним сигналом для пошуковика. Заголовок має бути коротким і ні в якому разі не повинен дублювати текст Alt.

 

Якщо Ви раніше не заповнювали ці атрибути, то з допомогою програми Seo Screaming Frog можна швидко знайти усі пропущені атрибути зображень на своєму сайті:

 

7. Sitemap зображень

І на завершення. Якщо у вас на сайті багато зображень, якісний авторський графічний контент – фото, інфографіка, картинки і так далі. Тоді є потреба створити окрему мапу сайту зображень і “згодувати” їх пошуковикам:

 

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на vk
VK
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Back to Top